Embed

Olmadı tekrar çekelim: Shutter

Hollywood, kendini küllerinden yaratmak için şu aralar epey çırpınışta... Filmi çevrilmemiş çizgiroman kahramanı kalmadı gibi; bu yıl da X-Men Origin, Yeni Hulk ve Demir Adam'ın Beyazperde de her yeri birbirine katışını izleyeceğiz. Diğer yandan tutmuş uzakdoğu korkularının Amerikan remake'leri de peş peşe geliyor ama iyice devşirilmiş ve gazı kaçmış bir şekilde!

Şu anda izlediğimiz neredeyse tüm gişe filmleri ya bir Comic, Çizgi film uyarlaması, ya 20 yıl öncesinin grindhouse hiti yada bir asya korkusu remake'i... Bu doymak bilmeyen yağmacı sinema sektörü şimdi de benim çok sevdiğim, ne zamandır hakkında uzunca bir yazı yazmak istediğim Tayland sinemasının korku klasiği "Shutter"e el atmış. sevindiğimi söyleyemem çünkü henüz ortada aslından daha iyi olduğunu iddia edebileceğimiz bir çekikgöz korkusu remake'i yok.. İlk deneme sayılabilecek "The Ring-Halka" hala bu türün en iyi örneği olarak duruyor.

 

Yeni filmi gördükten sonra Thai ve Amerikan Shutterları için bir kıyaslama yazısı yazmak istiyorum. Umarım bu defa korku seyircisinin umutları boşa çıkmaz, bazen düşünmeden edemiyorum "Acaba bu Amerikalılar Uzakdoğu korkusunu bu şekilde mi yokedip, seyirciyi nefret ettirmek istiyorlar?"

Filmin “2004” yılı yapımı ve “2008” yapımı fragmanlarınıda ayrı ayrı inceleyebilirsiniz. en azından fikir verir diye düşünüyorum.


2008 yılı Yapımı

2004 yılı Yapımı
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !